Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-Ara Hakkında Genel Bilgiler / General Information about T-ara
#1
T-Ara Hakkında Genel Bilgiler / General Information about T-ara

T-ara_1476416304_af_org.jpg

İsim: T-ARA 
Diğer isim: Tiara 
Ülke: Seoul, Güne Kore 
Tür: Pop 
Çıkış Yılı: 2009 
Ajans: Mnet Media

ÜYELERİ

Boram
Qri
Soyeon
Eunjung
Hyomin
Jiyeon
Ahreum
Dani

ESKİ ÜYELER

Ji-ae 
Jiwon 
Hwa Young

ÇIKIŞTAN ÖNCE 

T-ARA Mnet Media tarafından 2009 yılında kurulmuş Güney Koreli bir kız grubudur. Çıkış yapmadan önce gruba büyük bir ilgi gösteriliyor, ve onlara ''süper çaylaklar'' diye hitap ediliyordu. Çıkışlarından önce tam 3 sene eğitildiler. Orjinal 5 üye, Nisan 2009'da ilk şarkıları olan Cinderella Man'in OST'u ''Good Person''u çıkardı.

2009'un başlarında grubun en küçük üyesi Jiyeon, SeeYa ve Davichi ile ''Woman's Generation'' adlı şarkı için ekip oldu. Şarkı müzik listelerinde uzun süre birinci oldu. Haziran 2009'da Jiwon ve Jiae, grubun orjinal çıkış planlarını bozup, gruptan ayrıldılar. 1 ay içinde T-ara yeniden üye aldı ve 6 kişilik bir grup oldular. Ardından ''lies'' adlı çıkış single'larını çıkardılar.

2009-ÇIKIŞ 

T-ARA ilk çıkışını şimdiye kadarki bütün gruplardan farklı bir şekilde yaptı. İlk kez 28 temmuz 2009'da MBC'nin Radio Star adlı programında kendilerini tanıttılar. Müzik videoları aynı gün piyasaya çıktı. İlk kez Mnet'in M!Countdown adlı programında sahne alıp ''lies'' ve ''wanna play?'' adlı şarkılarını söylediler. Birkaç ay sonra Eunjung, Soyeon, Hyomin ve Park Ji-Yeon yine aynı ajansın grubu Supernova ile ekip oluşturup ''TTL(Time To Love) adlı şarkıyı çıkardılar. 

1 Aralık 2009'da T-ARA ''Absolute First Album'' isimli ilk albümlerini çıkardı. Albümde "Like The First Time" ve "Bo Peep Bo Peep'' olmak üzere iki single vardı. Ve bu iki şarkıya da klip çektiler.

2010-İLK ALBÜMLERİYLE POPÜLARİTE KAZANMALARI 

1 Ocak 2010'da T-ARA, Music Bank adlı müzik programının yeni yılın ilk günü yayınlanan bölümünde, hit şarkıları ''Bo beep Bo beep'' ile ilk ödüllerini aldı. 2 gün sonra Inkigayo isimli müzik programında ilk Mutizen ödülünü kazandılar. Bir dahaki hafta, 2. kez hem Music Bank hem de Inkigayo'da ödül aldılar. Bir dahaki hafta Inkigayo'da 3. kez ödül alıp, Triple crown ödülünü almaya hak kazandı. Ay sonunda Core Contents Media, Eun Jung ve Hyomin'in, SeeYa ve Davichi ile ekip oluşturup ''Wonder Woman'' adlı şarkıyı çıkaracaklarını açıkladı. 

Şubat ayında aynı albümlerinin ''Breaking Heart'' isimli yeni versiyonunu çıkaracaklarını duyurdular. Albümün yeni single'i ''Crazy Because of You'' için müzik videosu çekildi ve şarkı 24 Şubat 2010'da çıktı. Şarkı ilk kez MNet'in M!Countdown adlı programında söylendi. T-ARA tam 3 hafta tüm müzik listelerinde 1. numara olarak kaldı. Online download sayısı ve müzik listelerine göre T-ARA'nın ''Crazy Because Of You'' şarkısı Mart ayının en başarılı şarkısı seçildi.

Kaynak / Source
rJgMZm.gif zJm5rj.gif
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İletişimT-ara TurkeyYukarı GitArşivRSS Beslemesi